פיתוח מנהיגות

עקרי תפיסת הBeHave

מה גורסת התפיסה?
כבני אדם וכמנהלים קיימות בנו שתי נטיות שמנחות אותנו בהתמודדותנו עם בעיות שמציבה בפנינו המציאות.
את הנטייה הראשונה אנו מכנים נטיית ה- Have. כשאנו פועלים על-פי נטייה זו, אנו פועלים על-פי הנוסחה:
If I had … Then I would Be
לדוגמא: אם היה לי תקציב גדול יותר, או אם העובדים שלי היו יותר נלהבים, או אם המצב במשק לא היה כל-כך קשה, אז הייתי המנהל האולטימטיבי שתמיד חלמתי להיות.
פעולה על-פי נוסחה זו משמעותה היא שמה שאנחנו, או מה שאנחנו לא, תלוי במה שהמציאות מנפקת, או אינה מנפקת לנו – אנחנו "קורבנות" של המציאות.
את הנטייה השנייה אנו מכנים נטיית ה- Be. כאשר אנחנו פועלים על-פיה– אנו פועלים על-פי הנוסחה:
If I am …Then I'll Have
לדוגמא: אם אהיה יותר אסרטיבי, או אם אדע בבהירות מהן מטרותיי וארתום את העובדים אליהן, אז העובדים יהיו נלהבים יותר, או, אז אגיע להישגים מצוינים.
על-פי נוסחה זו, אני נמצא בעמדה בה אני מעצב את המציאות , ואיני נגרר על-ידה. מה שיש לי או אין לי תלוי בדרך בה אני פועל, וזו תלויה בהוויה שלי, בתפיסת העולם שלי, ובתפיסותיי כמנהל.
האיכות הניהולית נמדדת בין היתר ביכולתנו ולפעול על-פי נטיית ה Be - לאמץ את תפיסת הניהול הפרואקטיבי. אחת ההנחות הבסיסיות שלנו היא שבני אדם בכלל ומנהלים בפרט, המאמצים את הגישה הפרואקטיבית הם יותר אחראיים, יותר פעילים, יוזמים ויצירתיים יותר. הם מתמודדים טוב יותר עם הבעיות שניצבות בפניהם ואינם מרפים כאשר הם נתקלים בקשיים. כמנהלים, הם תמיד מאתגרים את עצמם ואת עובדיהם ותמיד חותרים למצוינות - הם מפגינים מחויבות גבוהה לארגון. אנשי ה- Have לעומתם, חוששים ליטול סיכונים הם מעדיפים להישאר באזור הנוחות ובכך מנציחים את הבינוניות.
להלן טבלה מסכמת את ההבדלים בין שתי הנטיות:
פעולה מתוך עמדה ראקטיבית - have פעולה מתוך עמדה פרואקטיבית - Be
הליכה "על בטוח" נטילת סיכונים מחושבים
קורבן מעצב מציאות
פעולה מתוך "אזור הנוחות" פעולה מתוך "אזור האי נוחות" - אזור ההתמודדות.
כיבוי שריפות מניעת שריפות והיערכות לכיבויין
חשש העזה
קיבעון חשיבתי ושימור הקיים יצירתיות וניסיון מתמיד לחדש
דפוסי התנהגות קונפורמיסטיים דפוסי התנהגות של פריצת מסגרות
מיקוד שליטה חיצוני – ייחוסים חיצוניים. מיקוד שליטה פנימי – ייחוסים פנימיים
מיקוד בהווה מיקוד בעתיד
התמקדות בקשיים התמקדות בהזדמנויות
Nike Zoom Kobe 8 Air Force 1 Flyknit adidas Springblade Running Shoes MBT Monroe MI Adidas Porsche Typ 64 2.0 MBT Chaussures Magasin Nike Zoom Air Odyssey Skechers Go Flex Walk Nike Air Huarache Utility MBT Barabara Scarpe originali ASICS Tiger Shoes for Men Concepts X Asics 25th Nike Hyperchase Sneaker Air Max 90 Ultra Superfly Skechers Resistance Runner New Balance 574 Air Jordan Super Fly 4 Adidas Stan Smith Vulc Hemp Nike Air Huarache Run ID Adidas Barricade Boost

כל הזכויות שמורות ל - BeHave בע"מ